Jubileuszowe dożynki w przedszkolu

DSCN164217 października 2014 r. już po raz dziesiąty w naszej placówce odbyły się dożynki przedszkolne. Dożynki w przedszkolu to już nasza tradycja, ale każdego roku jest dla nas wszystkich ogromnym przeżyciem, zarówno dla dzieci, jak i całego naszego środowiska.

Dzieci wraz z nauczycielkami uwiły wieniec dożynkowy, udekorowały salę, przystroiły stragany. Starosta i starościna w strojach ludowych przywitali honorowych gości Pana wiceprezydenta miasta Grzegorza Małkusa, dyrektora Zespołu Szkół Publicznych Andrzeja Warwasa, wicedyrektor  Elżbietę  Chajduga,  przedstawiciela Rodzinnego Ogrodu  Działkowego „Kolejarz” Janusza Kliszewskiego  oraz rodzice. Dzieci ze starszych grup zaprezentowały wiersze o darach jesieni, inscenizację o etapach powstawania chleba.

Maluszki choć jeszcze stremowane, z przejęciem wydeklamowały swoje kwestie. Każda grupa zaprezentowała taniec ludowy i wspólnie zaśpiewała ludowe piosenki i przyśpiewki. Dla przedszkolaków oraz gości wystąpił  Zespół Ludowy z Grzybowej Góry – Grzybowianki.

Na uroczystości dożynkowej został rozstrzygnięty konkurs na jesienny stroik przyznano osiem wyróżnień. Następnie staropolskim obyczajem wszyscy podzielili się chlebem i skosztowali swojskich potraw.

Bardzo serdecznie dziękujmy rodzicom, którzy upiekli ciasta, firmie Batmar, Hurtownia Wędlin „Wanmięs”.