Finał XXXII Konkursu Plastycznego „Mój Teatr”

OLYMPUS DIGITAL CAMERAFinał XXXII Konkursu Plastycznego „Mój Teatr” odbył się 7 czerwca 2014 roku (sobota) o godz. 10.00 w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.

W konkursie co roku biorą udział dzieci, które oglądają spektakle teatru „Kubuś”. Ich zadaniem było wykonanie dowolną techniką prac plastycznych na temat obejrzanych przedstawień.

Na XXXII edycję konkursu nadesłano – 1210 prac z 23 placówek oświatowych z całego województwa świętokrzyskiego. Spośród nich Komisja w składzie: Robert Drobniuch – dyrektor teatru „Kubuś”, Lidia Cichocka – „Echo Dnia”, Małgorzata Cioroch – Radio eM Kielce, Agnieszka Gołębiowska „Gazeta Wyborcza”, Anna Stawecka – Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Bogumił Wtorkiewicz – artysta plastyk, członek Międzynarodowej Akademii Sztuki w Paryżu, Michał Lach – pracownia plastyczna teatru „Kubuś” i Jolanta Świstak – kierownik literacki teatru „Kubuś” wybrała i nagrodziła 30 prac najlepszych.

Wśród nich byli :
Julia Piwowarczyk
Wiktor Wydra z grupy II ” Muchomorków”

Podczas finału nastąpiło otwarcie wystawy nagrodzonych prac w foyer Teatru, uroczystość wręczenia nagród dla dzieci oraz spektakl „O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce”, do obejrzenia którego zaproszeni zostali wszyscy obecni na finałowej gali : finaliści ich opiekunowie i rodzice.

Serdecznie gratulujemy.