Świat książek

100_3812Dnia 16 maja 2014 r. dzieci z grupy I gościły w swojej sali bibliotekarkę panią Basię Rogozińską, która w ramach spotkań z książką bawiła się z dziećmi i czytała utwory tematycznie związane z piłką. Inspiracją do zabaw stał się wiersz pt. „Piłka” Doroty Gellner.

Przedszkolaki zaprezentowały zgromadzoną w sali kolekcję piłek, śpiewały i tańczyły przy piosenkach o piłce.

Korzystając z zaproszenia pani Basi 19 maja br. dzieci wybrały się na wycieczkę do biblioteki (Oddział Dziecięcy F.1 i na ulicy Sokolej 38). Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, obejrzały pięknie wydane książki – zabawki, uczestniczyły w zabawach i quizach.

Na zakończenie „Słoneczka” otrzymały kolorowe zakładki do książek oraz odbiły paluszek na akcie ślubowania.