Zdrowy przedszkolak

DSCN9002W ramach realizacji projektu „Przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej” w miesiącu marcu i kwietniu 2014r w oddziale IV ” Przyjaciele Kubusia Puchatka” były prowadzone zajęcia.

W ramach przeprowadzonych zajęć dzieci zapoznały się z piramida zdrowego żywienia. W sali został zorganizowany kącik zdrowej żywności, w którym dzieci umieszczały produkty zdrowe i te których spożycie należy ograniczać. Dzieci podczas zajęć samodzielnie wykonały własną Piramidę Żywienia.

Codziennie dużo rozmawialiśmy o warzywach i ich znaczeniu w diecie przedszkolaka. Dzieci samodzielnie sadziły cebulę, pietruszkę na zieloną natkę, fasolę, zasiały zioła, rzeżuchę i wiele innych warzyw. Podczas zajęć dowiedziały się również jakie warunki należy spełnić aby zapewnić roślinkom prawidłowy wzrost.

Codziennie dzieci obserwowały i opiekowały się roślinkami, podlewały je. Po kilkunastu dniach na parapecie okiennym zrobiło się zielono.

Dzieci wykonywały również prace plastyczne tematycznie związane ze zdrowym żywieniem.