Wyprawa na marchewkowe pole – obchody Dnia Marchewki z udziałem rodziców

DSCN9072W piątek 04.04.2014 r. w grupie IV ” Przyjaciele Kubusia Puchatka” nauczycielka Alicja Mazur zorganizowała uroczystość z okazji „Dnia marchewki” z udziałem rodziców. Celem  tego spotkania było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw jako darów natury na przykładzie marchewki.

Świętowanie rozpoczęło się od wręczenia każdemu dziecku marchewkowej czapeczki. Rodzice wraz z dziećmi uczestniczyli w licznych konkursach tj. kukiełka z marchewki, marchewkowa biżuteria, owocowo – warzywny obrazek.

Następnie dzieci odgadywały zagadki o warzywach, rozpoznawały marchewkę wśród innych jarzyn. Podczas zabaw dzieci poznały wartości odżywcze marchewki oraz sposobu jej spożywania. Kolejnym zadanie rodziców było wykonanie gigantycznej marchewki.

Na zakończenie spotkania dzieci wybrały spośród rodziców królową i króla marchewkowego. Zadanie dzieci i rodziców było przygotowanie stroju dla króla i królowej. Para królewska i poddani zwiedzili marchewkowe pole. Następnie dzieci wraz z nauczycielką i rodzicami robiły sok z marchewki, który później z chęcią wypiły.

Na koniec spotkania dzieci zgodnie stwierdziły, że należy jeść marchewkę, bo jest zdrowa i warto jej spróbować, mimo że się jej nie lubi.

Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom za udział w marchewkowym spotkaniu.