Dzień Ziemi na sportowo

DSCN9299Tegoroczne obchody Dnia Ziemi w grupie IV „Przyjaciele Kubusia Puchatka” odbyły się 25.04.2014r pod znakiem sportowych emocji. Dzieci zmagały się z konkurencjami sportowymi z wykorzystaniem nieużytków.

W trakcie wspólnej zabawy dzieci segregowały odpady do odpowiednich pojemników z napisami i kolorami. Poznały znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska, tańczyły na gazetach, projektowały eko – strój, wzięły udział w quizie ekologicznym, rozwiązywały zagadki i słuchały próśb roślin oraz zwierząt.

Uwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi było złożenie przyrzeczenia ochrony przyrody.
Dzień Ziemi był kolejnym miłym spotkaniem z przyrodą. Dzięki takim spotkaniom, kształtujemy u dzieci szacunek do przyrody, uwrażliwiamy na jej piękno i uświadamiamy konieczność troski o jej ochronę.