Zajęcia kulinarne z rodzicami

DSCN8819W ramach realizacji programu „Przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej” 05. 03. 2014r. w grupie IV Przyjaciele Kubusia Puchatka zostały zorganizowane zajęcia kulinarne pod hasłem ” Mali kucharze na start – jak zostać przedszkolnym MasterChefem”

Przy ogromnym zaangażowaniu rodziców, dzieci przyniosły do przedszkola potrzebne produkty spożywcze tj. sery, chleb, masło, warzywa i wędlina oraz owoce. Rodzice i dzieci pracowali przy dwóch stanowiskach na pierwszym stanowisku należało przygotować sałatkę owocową i owocowe szaszłyki na drugim kolorowe kanapki.

Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową, komponowały kanapki z wybranych produktów.  Efekty końcowe wspólnej pracy dzieci i rodziców oceniła komisja w składzie: Pani Grażyna Rokita i Pan Andrzej Warwas. I jak było do przewidzenie obie grupy zajęły pierwsze miejsce. Na zakończenie odbyła się wielka uczta.

Te zajęcia to fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów.

Dzięki zajęciom kulinarnym dzieci poznały nawyki racjonalnego i zdrowego odżywiania, rozwinęły swoją kreatywność, samodzielność, sprawność manualną, zapoznały się z zasadami savoir- vivre przy stole.