Piramida Zdrowego Odżywiania Dzieci

100_359512 marca 2014r dzieci z gr II Muchomorków wykonały własną Piramidę Żywienia w ramach realizacji projektu „Przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej”.

Wypełniły kształt piramidy własnoręcznie wyciętymi z gazet zdjęciami i obrazkami przedstawiającymi różne produkty zbożowe, warzywa, owoce, produkty mleczne, produkty białkowe, oleje roślinne. Przyklejały obrazki klejem do kartonu w taki sposób, by powstała kolorowa piramida. Podczas tworzenia naszej piramidy omawialiśmy poszczególne piętra – grup produktów.

Dzieci głośno wymieniały produkty z przyklejonych obrazków i sprawdzały, czy są dobrze pogrupowane. Na zakończenie wymyślaliśmy nazwę dla naszej piramidy. Dzieci podawały własne propozycje nazwy piramidy.

W trakcie głosowania wybieraliśmy najlepszą :” PIRAMIDA ZDROWEGO ODŻYWIANIA DZIECI”