Turniej – Ja to wiem

DSCN8160Bezpieczny w domu, w przedszkolu, na ulicy – quiz

„Ja to wiem”

Wiek przedszkolny jest jak najbardziej właściwy do wyrabiania u dzieci umiejętności i nawyków. W tym także doskonalić zakres posiadających wiadomości dzieci z zakresu edukacji komunikacyjno – drogowej.

Tym sposobem powstał pomysł zorganizowania turnieju wiedzy z zakresu bezpieczeństwa „Ja to wiem” 29. 11. 2013 dzieci z grupy III przy współudziale kolegów i koleżanek z oddziału IV podjęły działanie w uczestnictwie w tymże turnieju.

Dzieci aktywnie wykazywały swoje wiadomości w grach, zabawach quizach o ruchu drogowym oraz o bezpiecznym zachowaniu się w różnych sytuacjach. Turniej okazał się wspaniałą zabawą, a przedszkolaki miały okazję przedstawić swoją wiedzę o bezpiecznym poruszaniu się po ulicy i bezpiecznym zachowaniu się w przedszkolu i w domu.