Podsumowanie Roku Tuwima

DSCN8311Rok 2013 w myśl przyjętej przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwały, poświęcony jest Julianowi Tuwimowi. W związku z tym w grupie IV podjęło działania edukacyjne, mające na celu popularyzację twórczości tego wielkiego poety.

Przez cały rok odbyło się kilka spotkań w bibliotece szkolnej, miejskiej, wspólne czytania z zaproszonymi rodzicami i nauczycielami, uczniami gimnazjum. W grudniu zostało zorganizowanie spotkanie z udziałem rodziców mające na celu podsumowanie wiadomości o J. Tuwimie i jego twórczości.

Spotkanie rozpoczęła pani Ala Mazur  sprawdzając wiedzę dzieci w formie zagadek obrazkowych, pantomimicznych, dźwiękowych. Następnie pani Małgosia i Piotr Kramm przedstawili inscenizację wierszy „Spóźniony słowik” i ” Okulary”. Kolejną zabawą była wyprawa lokomotywą w daleki świat przy piosence ” Lokomotywa”. W dalszej części spotkania dzieci obejrzały inscenizację wiersza J. Tuwima „Bambo” w wykonaniu pana Piotra Stępień.

Na zakończenie odbył się quiz ” Dokończ zdanie” i ” Co było dalej” Dzieci bardzo ładnie odpowiedziały  na wszystkie pytania . Miło spędzony czas przy wierszach i muzyce dostarczył wszystkim wiele miłych wrażeń.