Jasełka – „TO ON JEST KRÓLEM”

DSCN8342„TO ON JEST KRÓLEM” pod takim tytułem w grupie IV ” Przyjaciele Kubusia Puchatka odbyły się jasełka. Przedszkolaki pod kierunkiem nauczycielki Ali Mazur przedstawiły dla najbliższych historie Narodzenia Jezusa.

Dzieci z wielką powagą ogrywały swoje role Maryi, Józefa, aniołków, gwiazdek, owieczek, króli, pasterzy. Przepięknie zaśpiewały kolędy i pastorałki , które wywołały wzruszenie wśród rodziców. Małe aniołeczki zatańczyły anielski taniec pod tytułem „Anioły” Dzieci szczęśliwe i radosne złożyły swoim rodzicom życzenia i podzieliły się opłatkiem.

Następnie odbyła się aukcja prac Bożonarodzeniowych. Podczas aukcji rodzice mogli zakupić prace wykonane przez dzieci. Rodzice również sprawili dzieciom niespodziankę rodzice Bartusia wykonali słodką zagrodę z chatkę i piernikową choinkę, która również została przekazana na aukcję. Dochód z aukcji został przeznaczony na zorganizowanie wycieczki dla dzieci.

To nie był koniec niespodzianek dla dzieci przygotowanych przez rodziców. Jasełkowy wieczór zakończył koncert kolęd w wykonaniu państwa Anety i Dariusza Ziomek i ich syna Szymka. Zagrali i wspólnie z dziećmi zaśpiewali kolędę „Jesteś królem”, a Szymek na skrzypcach zgrał kolędę ” Dzisiaj w Betlejem”.