„Andrzejkowe czary mary” pod hasłem Wyczaruję ci radość – zabawy z rodzicami.

DSCN8127Dnia 28 listopada 2013r. w grupie IV Przyjaciele Kubusia Puchatka odbyło się spotkanie andrzejkowe dla dzieci ich rodziców. Zabawę zorganizowały nauczycielki Alicja Mazur i Grażyna Rokita.

Uroczystość ta miała na celu ukazanie dzieciom zwyczajów i tradycji związanych z nocą św. Andrzeja oraz integracje rodziców dzieci uczęszczających do tej grupy. Andrzejkowe przepowiednie wprowadziły wszystkich w czarodziejski nastrój.

Zabawę dzieciom i rodzicom umiliły wróżby andrzejkowe: wróżba „Co Cię czeka w przyszłości?, Kim będę?, wróżba statkiem do krainy radości, magiczna kula odwracanie talerzyków, wiszące jabłko oraz najważniejsza wrzucanie monety jednogroszowej do miski z wodą. Nie zabrakło też wspólnych tańców misie, krasnoludki. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy taniec na gazecie, taniec z balonami przy piosenkach Bebe Lilly.

Wszystkie wróżby były pomyślne, więc tego dnia nie brakowało uśmiechów i radości. Uroku całej uroczystości dodawały wróżki, czarownice i czarodzieje.

Wszyscy dobrze się bawiliśmy, a teraz czekamy na spełnienie wróżb i marzeń.