Święto pieczonego ziemniaka w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Kolejarz”

DSCN787124.10.2013 dzieci z oddziału III ” Tygryski” i IV ” Przyjaciele Kubusia Puchatka” wraz z nauczycielami i panią dyrektor Grażyną Rokitą gościły w ogrodzie działkowym na uroczystości z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Najważniejszym punktem święta było rozpalenie wielkiego ogniska, gdzie dzieci wspólnie z działkowcami piekły ziemniaki oraz kiełbaski . Ziemniaki upieczone w ognisku smakowały, jak potrawy z najlepszej kuchni.

Następnie dzieci spacerowały po ogródkach działkowych podziwiając piękno jesiennej przyrody oraz odwiedziły Bajkowy Ogród Marzeń gdzie odbywają się spotkania w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”

Główną atrakcją dla dzieci  było wykonanie kukiełek pt. „Ziemniaczane postacie”. Wszystkie prace trafiły na wystawę i zdobiły kąciki przyrody.

Wszyscy zmęczeni, ale pełni miłych wrażeń wrócili do przedszkola. Ten jesienny  dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać.

Dziękujemy działkowcom za zorganizowanie tak wspaniałej uroczystości.