Przedszkolaki odwiedziły prezydenta Skarżyska

DSCN7467W dniu 08.10.2013 r. grupa IV Przyjaciele Kubusia Puchatka pod opieką Alicji Mazur odwiedziły Urząd Miasta.

Przedszkolaki swoją wizytę w Urzędzie rozpoczęły od gabinetu Prezydenta Romana Wojcieszka. Pan Prezydent opowiedział krótko o swoim miejscu pracy, o tym w jaki sposób zapadają decyzje dotyczące miasta. Dzieci mogły pooglądać wszystkie ciekawe przedmioty znajdujące się w gabinecie włodarza miasta ( dyplomy, puchary ). Pod koniec wizyty, każdy przedszkolak mógł zasiąść w prezydenckim fotelu. Na zakończenie wizyty dzieci zaprosiły Pana Prezydenta na przedszkolne dożynki i wręczyły własnoręcznie wykonane rysunki i kwiaty. Pan Prezydent podziękował przedszkolakom za spotkanie i obdarował upominkami.

Następnie dzieci poznały pracę zastępcy Prezydenta i naczelnika Wydziału Oświaty Kultury i Sportu .

Kolejnym punktem wycieczki po Urzędzie był Urząd Stanu Cywilnego. Kierownik USC zaprosiła dzieci do sali ślubów, gdzie dorośli zawierają związki małżeńskie. Następnie dzieci miały okazje dowiedzieć się jak dbać o środowisko i jak segregować śmieci.

Na zakończenie dzieci odwiedziły jeszcze Komendanta Straży Miejskiej, który ciekawie opowiedział o swojej pracy i zaprezentował używane przez strażników przyrządy. Dzieci mały możliwość obejrzeć stanowiska strażników i centrum dozoru monitoringu oraz zasiąść za kierownicą samochodu.

Serdecznie dziękujemy Panu Prezydentowi oraz wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego za wyrozumiałość oraz ciepłe i miłe przyjęcie.