Przedszkolaki odwiedziły komendę policji

DSCN7795To był wspaniały dzień. 23.10.2013r dzieci z grupy IV ” Przyjaciele Kubusia Puchatka” z nauczycielką Alą Mazur odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Skarżysku – Kam.

W trakcie wizyty dzieci zapoznały się z pracą skarżyskich policjantów. Pan policjant Grzegorz Mamla oprowadził dzieci po budynku komendy, pokazał jak wyglądają cele dla osób zatrzymanych oraz pomieszczenie monitoringu miasta. Dzieci zapoznały się też z pracą technika kryminalistyki i poznały sprzęt wykorzystywany do zabezpieczenia śladów i przedmiotów. Dzięki nowemu sprzętowi, jakim dysponują technicy, dzieci mogły obejrzeć własne odciski linii papilarnych. Najwięcej emocji wzbudziło jednak poznanie zasady działania weneckiego lustra.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się jak wygląda praca policjantów i jak działa sprzęt użytkowany przez nich w ich codziennej służbie. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość założenia kajdanek, dmuchania w alkomat oraz zobaczenia radiowozu i motoru.

Pragniemy gorąco podziękować funkcjonariuszowi Grzegorzowi Mamla, który pomógł zorganizować niezwykłą wycieczkę.

Sądząc po uśmiechach i rozmowach dzieci w drodze powrotnej do przedszkola, jestem pewna, że wycieczka była udana i dostarczyła im niezapomnianych wrażeń.