Przedszkolaki na leśnych dróżkach

DSCN7782Dnia 17.10.2013r. grupa IV „Przyjaciele Kubusia Puchatka” wyruszyła na wycieczkę do Nadleśnictwa Skarżysko.

Do leśnych zakątków zaprowadził nas Pan leśniczy Jan Harabin, który zapoznawał dzieci z różnymi gatunkami drzew. Dzieci z zachwytem obserwowały i podziwiały drzewa pokryte kolorowymi liśćmi. Następnie wykonywały jesienne bukiety.

Na leśnej polance dzieci spotkały grzybiarza, który pokazał grzyby, które znalazł w lesie. Dzieci świetnie odróżniły grzyby jadalne od trujących. Na polanie dzieci natrafiły na ogromne kretowisko, miały nadzieje że zobaczą kreta ale niestety nie udało się .

Wiele radości sprawiła wszystkim wędrówka po leśnych ścieżkach. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały otaczającą przyrodę oraz gromadziły dary lasu.

A na koniec naszej wizyty w lesie, pan Jan przygotował, konkurs z nagrodami. Każdy przedszkolak wykazał się wiedzą o lesie i otrzymał odblaskowy znaczek.