Jesienna wyprawa do Rodzinnego Ogrodu Działkowego ” Kolejarz”

DSCN7427Zgłębiając tematykę jesiennych zmian, jakie zachodzą w różnych środowiskach w poniedziałek 30 września dzieci z grupy „Przyjaciele Kubusia Puchatka” z nauczycielką Alicja Mazur wybrały się na wycieczkę do ogrodu działkowego.

Korzystając z pogody, dzieci mogły zaobserwować jak wyglądają działki o tej porze roku. W bezpośredni sposób miały okazję zapoznać się z czynnościami wykonywanymi w okresie jesieni na działce oraz wykazać się znajomością owoców i warzyw, jakie obecna pora roku nam ofiarowuje.

Ponadto działkowcy opowiedzieli przedszkolakom, jakie prace należy wykonać, aby prawidłowo przygotować działkę do zimy. Wiele radości sprawiło dzieciom zrywanie jesiennych kwiatów i wykonywanie bukietów, które mogły później zabrać do przedszkola.

Wycieczka bardzo podobała się dzieciom, które wróciły do przedszkola bardzo zadowolone a kącik przyrody wzbogacony został o nowe warzywa, owoce i kwiaty przyniesione z działki.

Dziękujemy działkowcom z miłe przyjęcie, spotkamy się już wkrótce.