Zajęcia edukacyjne w Nadleśnictwie

DSCN6482Przedszkolaki z grupy II ” Przyjaciele Kubusia Puchatka ” z panią Alą Mazur już od początku wiosny odwiedzają leśniczówkę. Gdy tylko przyroda zaczęła budzić się do życia pragnęliśmy to obserwować. Wraz z panią leśnik Mileną Kępas odwiedziliśmy leśną polanę na której odbyła się pogadanka na temat ” Jak zwierzęta witają wiosnę „.

Na polance były przygotowane eksponaty wypchanych zwierząt, które dzieci mogły obejrzeć, dotknąć. Pytań ze strony dzieci było dużo – Czym różni się sarna od jelenia? Jak się nazywa dom bobra? Po co małej sarence plamki? Dlaczego jeż zwija się w kulkę? Następnie dzieci miały okazję obserwować zwierzątka i owady żyjące w ściółce leśnej przy pomocy lup, lornetek.

Zajęcia przyrodnicza dla dzieci były wielkim przeżyciem zwłaszcza wtedy, gdy mają one okazję przebywać w naturalnym środowisku. Pobyt w lesie umożliwia dostrzeżenie zmian zachodzących w świecie roślin i zwierząt charakterystycznych dla danej pory roku.