Przedszkolaki w bibliotece miejskiej

2013-05-17-IMGP1534_0072W maju „Tygryski” i „Przyjaciele Kubusia Puchatka” z panią Małgosią Grabowską i Ala Mazur odwiedziły Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną. Już w progu krainy książki powitali nas pani Barbara Rogozińska i tata Kubusia Kosińskiego.

Podczas spotkania dzieci słuchały poezji J. Tuwima i zapoznały się z twórczością poety. Były zagadki, prezentacja książek, oraz recytacja wierszy. Podczas zabawy dzieci utworzyły lokomotywę i wybrały się nią w podróż, gdzie po drodze znów czekały na dzieci zagadki, zgadywanki.

Następnie przedszkolaki przestawiły wiersz J. Tuwima „Rzepka”. Niektórzy znali ten utwór prawie na pamięć i w ten sposób zdanie „Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę” powtarzali za panią Barbarą Rogozińską, zgodnym chórem.

Drugi wiersz również przypadł do gustu przedszkolakom, a była nim słynna „Lokomotywa”.

Śmiechu było co nie miara – wszyscy świetnie się bawili, zarówno mali aktorzy, jak również cała publiczność.