Ognisko w Nadleśnictwie Skarżysko

DSC07381W dniu 18.06.2013r. przedszkolaki z grupy II „Przyjaciele Kubusia Puchatka” wraz z nauczycielką Alą Mazur wybrały się na wycieczkę do leśniczówki.

Spotkanie rozpoczęło się zajęciami edukacyjnymi, które poprowadziła pani leśnik Milena Kępas. Dzieci przypomniały sobie jak chronić przyrodę, jakie zwierzęta zamieszkują las. Podczas spaceru po lesie wsłuchiwały się w śpiew ptaków. W trakcie spotkania  dzieci wykonywały prace plastyczne na temat lasu i jego mieszkańców.

Honorowym gościem spotkania był pan leśniczy Jan Harabin, któremu dzieci podziękowały za trzyletnie spotkania edukacyjne i w upominku zaśpiewały piosenkę.

Spotkanie uatrakcyjniło ognisko z kiełbaskami i zabawy na świeżym powietrzu. Po kilku godzinach atrakcji na leśnej polanie, pełni wrażeń wszyscy wypoczęci z uśmiechem na twarzach wrócili do przedszkola.

Serdeczne podziękowania składamy leśnikom  za zorganizowanie wspaniałego ogniska.