Dobre rady na wakacje spotkanie z policjantem

DSCN7146W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych grupę II „Przyjaciele Kubusia Puchatka” odwiedzili policjanci. Goście opowiadali przedszkolakom jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, jak bezpiecznie się kąpać, jak poruszać się rowerem, czego unikać w czasie zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem słuchały rad policjantów.

Pan Grzegorz Mamla przygotował dla dzieci niespodziankę – radiowóz policyjny. Dzieci mogły wsiąść do radiowozu, który czekał na nie na parkingu obok przedszkola. Przedszkolaki miały okazję, by poczuć się jak prawdziwy policjant i usiąść za kierownicą radiowozu, mówić przez policyjne radio, a także włączyć syreny.

Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały policjantom za dobre rady oraz współpracę.