Bezpieczny rowerzysta – ćwiczenia praktyczne.

DSCN6862W maju w grupie II „Przyjaciele Kubusia Puchatka” odbyły się kolejne zajęcia edukacyjne, które poprowadził pan policjant Grzegorz Mamla. Spotkanie rozpoczęło się pogadanką na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz umiejętności jazdy na rowerze.

Dzieci dowiedziały się, po jakich drogach muszą się poruszać rowerzyści, jak powinien być ubrany rowerzysta, aby mógł czuć się bezpiecznie na drodze oraz jakie jest prawidłowe wyposażenie roweru.

Nasz kolega Olaf Langer przyprowadził swój rower aby dzieci mogły zapoznać się z jego budową. Następnie w formie zabawy ” Bezpiecznie przedszkolak” dzieci poznały znaki drogowe dla rowerzystów.

Kolejną atrakcją było zapoznanie z wyposażeniem rowerzysty. Pan Grzegorz założył naszej koleżance Klaudii kask, nakolanniki, rękawiczki, opaski odblaskowe i omówił dlaczego tak powinien być ubrany rowerzysta. Na koniec zajęć pan policjant wręczył każemy dziecku Dyplom rowerzysty.