Spotkanie z ratownikiem medycznym – relacja

DSC00438W ramach realizacji tematyki zdrowotnej ” W zdrowym ciele…”  przedszkolaki z grup II, III, IV uczestniczyły w cyklu spotkań edukacyjnych dotyczących zdrowia. 16 kwietnia dzieci spotkały się z ratownikiem medycznym, który opowiedział o różnych sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu ludzi.

W części praktycznej ratownik wytłumaczył przedszkolakom zasady przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej u pacjentów, którzy nie oddychają. Następnego dnia dzieci wybrały się na wycieczkę do Pogotowia Ratunkowego. Dzieci dowiedziały się, kto pracuje w pogotowiu i jakie czynności wykonuje.  Oprócz zwiedzania pogotowia niewątpliwie największym przeżyciem było wejście do prawdziwej karetki z wieloma światełkami.Tutaj dzieci mogły zobaczyć jak wygląda ona od wewnątrz.

Ten dzień był naprawdę wyjątkowy i bardzo pouczający!