Spotkanie z panią stomatolog

100_2878O przybliżenie zagadnień związanych z higieną jamy ustnej, dzieci z grupy IV poprosiły panią stomatolog – mamę naszego kolegi Sebastiana. Pani Iwona pokazała dzieciom jak prawidłowo czyścić zęby i opowiedziała jak ważne jest to, żeby ząbki były zdrowe. Zaprezentowała ciekawe rekwizyty i przybory potrzebne do higieny jamy ustnej. Dzieci udzielając odpowiedzi na pytania wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat tego jak należy dbać o zęby. Przygotowały niespodziankę dla gościa –  głośno zaśpiewały piosenkę  „Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda”.

Pani stomatolog ogłosiła konkurs plastyczny pod nazwą „Zdrowy ząbek”. Do konkursu z wielką ochotą przystąpiły wszystkie przedszkolaki. Nagrodą dla dzieci była piękna książka „ 365 sposobów na nudę” oraz kolorowe puzzle.

Pani Iwona wręczyła wszystkim upominki, które będą im przypominały o codziennym myciu zębów.
W podziękowaniu za wizytę, starszaki wykonały laurkę.

BARDZO DZIĘKUJEMY!