Rodzice czytają wiersze Juliana Tuwima

DSCN6463W miesiącu maju 2013 r. w grupie II Przyjaciele Kubusia Puchatka pani Ala Mazur zorganizowała dwutygodniowy cykl spotkań czytelniczych w ramach obchodów Roku Juliana Tuwima. Do codziennego czytania byli zapraszani rodzice oraz goście. Podczas spotkania zostały przeczytane wybrane wiersze Juliana Tuwima, Rzepka, Okulary, Słoń Trąbalski, Spóźniony słowik, Lokomotywa, Ptasie radio, Dyzio marzyciel i wiele innych wierszy.

Po wysłuchaniu każdego utworu dzieci odpowiadały na  pytania związane z treścią wiersza.
Przedszkolaki z wielką uwagą słuchały czytanych wierszy, a na koniec nagradzały nasze gości i rodziców gromkimi brawami. Dziękujemy wszystkim za udział w naszych spotkaniach.

Dziękujemy mamie Poli Kotwicy, Dorotki Godzina, Kai Kruk, Paulinki Kowalczyk cioci Michałka Figarskiego, tatusiowi Konrada Kramm, pani Agacie Włodarczyk z Zespołu Placówek” Przystań” pani Monice Stelmasiuk Koordynatorowi akcji Cała Polska czyta dzieciom.

Julian Tuwim napisał jeszcze wiele innych ciekawych i zabawnych wierszy, dlatego też zachęcamy wszystkich rodziców do spędzenia tego roku z tym wybitnym poetą – czytając dzieciom.