Przedszkolaki w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym ” Kolejarz”

DSCN6726Przyjaciele Kubusia Puchatka i Tygryski wraz z Panią Alą Mazur i Małgosią Grabowską dnia 16. 05. 2013r. wyruszyły na wycieczkę do pobliskiego ogrodu działkowego. Na przedszkolaków czekali już działkowcy, którzy opowiedzieli o wiosennych pracach wiosną, pokazali jakie narzędzia wykorzystują do pracy w ogrodzie. W formie zagadek dzieci rozpoznawały kwiaty (tulipany, stokrotki, niezapominajki). Pani Ania działkowiec wspólnie z dziećmi sadziła pelargonie, podlewała kwiaty. Następnie dzieci sadziły fasolkę szparagową. Sympatyczni działkowicze pozwolili przedszkolakom wejść na swoją działkę, opowiedzieli dzieciom co tam rośnie.

Dzieci odwiedziły Bajkowy Ogród Marzeń na działce pani Moniki Stelmasiuk gdzie będą przychodzić na czytanie bajek w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Przedszkolakom bardzo podobały się postacie z drewna, mostek z płynąca wodą i wielkie stopy wielkoluda.

Bardzo nam się podobało mówiły dzieci i już nie możemy doczekać się kolejnych odwiedzin na ogródkach działkowych.

Bardzo dziękujemy za gościnę działkowcom!