Dzień Ziemi – Ratujemy nasza planetę

DSCN638922 kwietnia na całym świecie organizowany jest „Międzynarodowy Dzień Ziemi”. Nauczycielka Alicja Mazur z grupą II ” Przyjaciele Kubusia Puchatka” zorganizowała turniej ekologiczny. Naszym hasłem przewodnim było „Ziemia moim domem”. Dzieci z całego przedszkola i oddziału ” 0″ miały możliwość obejrzenia przedstawienia pt. ” Zamieszanie na leśnej polanie”, które opowiadało o tym, jak należy dbać o nasze środowisko. Następnie przedszkolaki brały udział w konkurencjach sportowych z wykorzystaniem odpadów.

W trakcie wspólnej zabawy dzieci segregowały odpady poznając znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska, tańczyły w gazetowych butach, wykazały się zręcznością i zwinnością.
Przedszkolaki rozwiązywały zagadki i wzięły udział w quizie przyrodniczo – ekologicznym.

W przedszkolu został ogłoszony konkurs ekologiczny ” Eko- projektanci”. Do udziału w konkursie zaprosiliśmy dzieci ze wszystkich grup i oddziału „0”. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością i pod okiem swoich pań przygotowały ciekawe prace.

Spotkanie przebiegało w przyjaznej i miłej atmosferze. Wszyscy uczestnicy wykazali się wiedzą i zrozumieniem potrzeby wprowadzania nawyków ekologicznego stylu życia w domu, przedszkolu i najbliższym otoczeniu.