Tydzień o zdrowiu – „W zdrowym ciele…”

DSCN6425

W ramach realizacji tematyki zdrowotnej ” W zdrowym ciele…” w miesiącu kwietniu przedszkolaki z grupy II uczestniczyły w cyklu spotkań edukacyjnych dotyczących zdrowia.

Dzieci uczestniczyły w spotkaniu z ratownikiem medycznym zorganizowanym przez nauczycielki oddział IV, który opowiedział o różnych sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu ludzi.

W części praktycznej ratownik wytłumaczył przedszkolakom zasady przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej u pacjentów, którzy nie oddychają. Następnego dnia dzieci wybrały się na wycieczkę do Pogotowia Ratunkowego. Dzieci dowiedziały się, kto pracuje w pogotowiu i jakie czynności wykonuje.  Oprócz zwiedzania pogotowia niewątpliwie największym przeżyciem było wejście do prawdziwej karetki z wieloma światełkami. Tutaj dzieci mogły zobaczyć jak wygląda ona od wewnątrz. Ten dzień był naprawdę wyjątkowy i bardzo pouczający!

Tydzień o zdrowiu zakończył się wycieczką do apteki Millenium. Podczas wizyty dzieci miały wyjątkową okazję zobaczyć aptekę nie tylko taką jaką znają ją wszyscy – regały z lekami, ale również poznać ją od zaplecza. Pani Farmaceutka pokazała dzieciom miejsce gdzie robi się maści, krople, płyny do smarowania. Podczas miłej pogadanki przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, ani ich samodzielnie zażywać. Na zakończenie dzieci bawiły się w kąciku malucha rysowały, układały, mogły się zważyć i zmierzyć.nagrodę za grzeczne zachowanie wszystkie dzieci zostały obdarowanie balonikami, książeczkami, miarkami wzrostu słodkimi lizaczkami.

Na zakończenie wizyty, dzieci wręczyły pracownikom apteki talerzyki z motylkiem.