Spotkanie z wielkanocnym zajączkiem w grupie II

DSC05161W naszym przedszkolu kultywujemy tradycje świąteczne, co roku organizujemy wspólne Spotkanie wielkanocne, a także zasiadamy „Przy Wielkanocnym stole”.

W dniu 26.03.2013r. w grupie II Przyjaciele Kubusia Puchatka dzieci wraz z nauczycielkami Alicją Mazur i Agatą Nowek zorganizowały uroczystość „Spotkanie z wielkanocnym zajączkiem”. Mali aktorzy ubrani odświętnie, przebrani za tęcze, pisanki, baranki, zajączki, koguty, kury i kurczaki, zaprezentowali przygotowane wiersze, inscenizacje i piosenki związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Przybliżyli również publiczności tradycje i zwyczaje związane z tymi świętami i jak stary obyczaj każe, dyngusiarze pokropili wszystkich wodą.

Na zakończenie występu Pani Dyrektor Grażyna Rokita złożyła wszystkim dzieciom i rodzicom świąteczne życzenia. Po przedstawieniu wszyscy zasiedliśmy do wielkanocnego śniadania na, którym nie zabrakło jajka, kiełbasy, „baby wielkanocnej”. W czasie uroczystego śniadania wielkanocnego podzieliliśmy się święconym jajkiem, co ma zapewnić zdrowie i pomyślność całej rodzinie.

Po uroczystości odbyła się aukcja ozdób wielkanocnych przygotowanych przez dzieci.
Wszystkie przedszkolaki wspólnie z wychowawczyniami z entuzjazmem podeszły do przygotowania ciekawych prac. Efektem tych starań były: kolorowe pisanki, baranki, kartki świąteczne, kurczaczki, serwetniki. Aukcja cieszyła się dużym zainteresowaniem rodziców. Zebrane pieniądze przeznaczamy na remont kolejnych łazienek w naszym przedszkolu.

Dziękujemy kochanym Rodzicom za pomoc w organizacji tej uroczystości i przygotowanie śniadania wielkanocnego.