Gimnazjaliści przedszkolakom

SAM_0027Rok 2013 został ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima. Z tej okazji w dniu 05. 04. 2013 r. dzieci z grupy II i IV wraz z nauczycielkami Alicją Mazur i Małgorzatą Sielską i oddziału „0” z SP 13 gościły w Gimnazjum nr 1.

Młodzież gimnazjalna wraz z paniami Joanną Łyjak i Małgorzatą Kosińską zaprosiła dzieci na przedstawienie pod tytułem „Pociąg…..ające wiersze Juliana Tuwima”.
Podczas spotkania dzieci oglądały inscenizowane wiersze J. Tuwima takie jak „Murzynek Bambo”, „Zosia Samosia”, „Abecadło”, „Lokomotywa”, „Okulary”.

Były też zagadki o tematyce przyrodniczej dzieci bardzo ładnie rozwiązywały zagadki – gratulujemy! Następnie przedszkolaki wspólnie z gimnazjalistami próbowały wyrwać rzepkę inscenizując wiersz ” Rzepka”.

Na koniec młodzież obdarowała dzieci słodyczami i kolorowankami. Dzieci podziękowały za piękny występ piosenka „Maszeruje wiosna”.

Dziękujemy młodzieży i ich opiekunom za wspaniałe przedstawienie była to niepowtarzalna okazja do wysłuchania poezji  dziecięcej w znakomitej interpretacji.