Światowy Dzień Kota

DSCN602014. 02. 2013 r. koty, kotki, kociczki i kocurki z grupy II wraz z nauczycielką Alicją Mazur przybyły do biblioteki szkolnej w ZSP nr 1 gdzie odbyło się kocie spotkanie połączone z obchodami Światowego Dnia Kota. Celem obchodów było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz propagowanie akcji pomocy bezdomnym kotom. Pani Ula przybliżyła dzieciom ciekawe wiadomości o życiu kotów domowych i dzikich.

Przedszkolaki przedstawiły inscenizacje wiersza S. Jachowicza ” Chory kotek”
i zaśpiewały piosenkę ” Wlazł kotek na płotek” Następnie wysłuchały wierszy i opowiadań o kotach i niesfornych myszkach. Na zakończenie spotkania pani Ula obdarowała każde dziecko walentynkowym kocim serduszkiem.

Z okazji tego święta przedszkolaki wykonały przepiękne prace plastyczne na temat ” Kochamy koty”, „Walentynkowy kot Garfield”, które można było obejrzeć na wystawie zorganizowanej w bibliotece.

Dzień Kota upłynął w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Dzieciom bardzo przypadł do gustu. Urocze wspomnienia oraz pamiątkowe fotografie długo będą kojarzyły się dzieciom z tym świętem.

Można również obejrzeć relację z Dnia Kota na portalu TV Damii:

http://tvskarzysko.pl/index.php/aktualnosci/7599-przedszkolaki-pamitay-o-dniu-kota.html