„To właśnie tego wieczoru…” – Boże Narodzenie w grupie II

Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres oczekiwany nie tylko przez dzieci ale także przez dorosłych. Tradycją naszego przedszkola jest przygotowywanie i wystawianie Jasełek. W tym roku podtrzymując tradycje 19. 12. 2012r. dzieci z oddziału II wraz z Alicją Mazur i Agatą Nowek przygotowały i przedstawiły Jasełka „To właśnie tego wieczoru” połączone z wieczerzą wigilijną.

Ciepła, świąteczna atmosfera tego dnia udzielała się dzieciom już od rana. Bardzo przejęte czekały na zaproszonych gości. Tuż przed godz. 15.00. sala wypełniła się publicznością i dzieci rozpoczęły przedstawienie.  Przedszkolaki  w odświętnych strojach, w tle pięknej scenografii przy blasku gwiazdy betlejemskiej przeniosły nas  do Betlejem i przedstawiły historię Narodzenia Jezusa. Wszyscy mogli zobaczyć szopkę z Maryją i Józefem, do której przyszli pasterze, Trzej Królowie z darami, dzieci, aniołki oraz Herod i wesoły diabełek.

Nasze przedszkolaki pięknie śpiewały kolędy i pastorałki. Przy pastorałce „Aniołki” tańczyły z wielką radością, ukazując wszystkim przez to jak należy cieszyć się ze Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali kolędę ” Pójdźmy wszyscy do stajenki” Po uroczystości dzieci wręczyły najbliższym przygotowane upominki. Nasi mali artyści otrzymali gromkie brawa i gratulacje od rodziców. Po złożeniu życzeń wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli przy wigilijnym stale.

Dzięki szczególnemu zaangażowaniu się rodziców i babć został przygotowany wigilijny stół na którym znajdowały się słodkie potrawy.