Jasełka w Nadleśnictwie Skarżysko

„To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu wieków pod dachami naszych domów Bóg rodzi się w człowieku…” – słowa te stały się myślą przewodnią „Jasełek”

W dniu 14.12.2012r. dzieci z oddziału II wraz z nauczycielkami Alicja Mazur i Agata Nawek udały się z Bożonarodzeniowymi Jasełkami do Nadleśnictwa Skarżysko. Mali artyści z przedszkola przedstawili Bożą Rodzinę otoczoną aniołami, pastuszkami, królami i dziećmi idącymi do stajenki betlejemskiej. Zgodnie z tradycją pojawił się Król Herod i wesoły diabełek, który zapraszał władcę do piekła. Recytacja wierszyków przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Małe wesołe aniołki zatańczyły anielski taniec przy pastorałce „Nie miały Aniołki” i obdarowały pracowników gwiazdkami z niebieskiej krainy.

Na końcu uroczystości dzieci i nauczycielki złożyły najserdeczniejsze życzenia świąteczne za, które serdecznie podziękował Nadleśniczy Zbigniew Dąbrowski przekazując jednocześnie  życzenia świąteczne  wszystkim dzieciom, gronu pedagogicznemu i rodzicom.

Występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami oraz słodkimi niespodziankami, które zostały ufundowane przez Nadleśnictwo Skarżysko.

Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy pomogli przy zorganizowaniu tej uroczystości.