Andrzejkowe czary mary

Dnia 29 listopada 2012r. w grupie II Przyjaciele Kubusia Puchatka odbyło się spotkanie andrzejkowe dla dzieci ich rodziców. Zabawę zorganizowały nauczycielki Alicja Mazur i Agata Nowek. Uroczystość ta miała na celu ukazanie dzieciom zwyczajów i tradycji związanych z nocą św. Andrzeja oraz integracje rodziców dzieci uczęszczających do tej grupy. Andrzejkowe wiersze i przepowiednie wprowadziły wszystkich w czarodziejski nastrój.

Zabawę dzieciom i rodzicom umiliły wróżby andrzejkowe: wróżba „Co Cię czeka w przyszłości?, Kim będę?, wróżba z butami, magiczna kula odwracanie talerzyków, wiszące jabłko oraz najważniejsza wrzucanie monety jednogroszowej do miski z wodą. Nie zabrakło też wspólnych tańców kaczuszki, krasnoludki. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy taniec na gazecie, taniec z balonami przy piosenkach Bebe Lilly.

Wszystkie wróżby były pomyślne, więc tego dnia nie brakowało uśmiechów i radości. Uroku całej uroczystości dodawały wróżki, czarownice i czarodzieje. Wszyscy dobrze się bawiliśmy, a teraz czekamy na spełnienie wróżb i marzeń.