Andrzejki u Starszaków

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja. Obecnie „Andrzejki” są wspaniałą zabawą dostarczająca wielu przeżyć i emocji. Są one też okazją do rozbudzania w dzieciach chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

Aby dowiedzieć się co czeka nas w przyszłości, panie Małgorzata Sielska i Elżbieta Spadło przy współudziale rodziców, zorganizowały spotkanie andrzejkowe dla dzieci z grupy IV. Nie zabrakło takich wróżb jak: przekłuwanie serduszek z imionami, wróżenie z kolorów, rzucanie monetą do miski z woda i wypowiadanie życzeń, wróżenie za pomocą wirującej butelki, losowanie cukierka z wróżbą i inne.

Wróżby przeplatane były tańcami przy muzyce. Na zakończenie spotkania andrzejkowego wszystkie dzieci zaproszono na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zabawa była wspaniała.