Wycieczka na kolej

Dnia 26.11.2012r. najstarsza grupa z naszego przedszkola „Słoneczka” wraz z wychowawczyniami Małgorzatą Sielską i Elżbietą Spadło wybrała się na wycieczkę na kolej. Już na początku czekała na dzieci miła niespodzianka, powitanie przez „Elfy” i upominki.

Dzieci obejrzały dawny parowóz oraz eksponaty zgromadzone w Muzeum Kolejnictwa w budynku Dworca PKP. Największą frajdą uczestników wycieczki była przejażdżka nowoczesnym szynobusem o nazwie „Elf”. Każde dziecko usiadło w wybranym przez siebie fotelu, a potem mogło zwiedzić kabinę maszynisty. Przedszkolaki pozdrawiały swoich kolegów przez mikrofon.

Przejażdżka pociągiem i wizyta w kabinie maszynisty wzbudziły ogromne emocje. Dzieci spotkały się także z pracownikami Straży Ochrony Kolei, którzy opowiedzieli o swojej pracy i zaprezentowali pokazy psów. Uwieńczeniem miłej wycieczki było zrobienie kilku fotek w najciekawszych miejscach.