Święto Pluszowego Misia w przedszkolu

25 listopada obchodzony jest od 2002 roku Światowy Dzień Pluszowego Misia. Historia tej maskotki rozpoczęła się w 1902 r. kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był pewien dziennikarz, który uwiecznił sytuację na rysunku, wydrukowanym w gazecie. Właściciel sklepu z zabawkami, przeczytał gazetę i wpadł na pomysł produkcji pluszowych misiów, które sprzedają się świetnie do dzisiaj.

 

Dnia 23. 11. 2012 r. w naszym przedszkolu tradycyjnie od kilku lat obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nauczycielki Małgorzata Grabowska , Alicja Mazur i Agata Nowek wspólnie z dziećmi na jeden dzień sale gimnastyczną zmieniły w bajkowy świat pełen pluszowych misiów. Wśród zaproszonych gości były dzieci z oddziału przedszkolnego z SP 13.

Na powitanie wszystkie dzieci otrzymały emblemat „ Pluszowego Misia” Każda grupa przywitała się z „ Małym i dużym Misiem” swoim oryginalnym okrzykiem ” misiowi hej misiowi hej hej hej. Dzieci brały udział w różnego rodzaju konkursach, grach i zabawach, jak rysowanie misiów, misiowy taniec, przygotowanie śniadania dla misia, picie soku na cześć misia. Dzieci starsze śpiewały piosenki, a młodsze recytowały wiersze o misiu, układały puzzle. Tańczyły też w rytm piosenek „Jadą, jadą misie”, ” Mały miś”, ” Miś z laleczką”.

Nie obyło się bez zagadek i degustacji  przysmaków. Najwięcej radości sprawił dzieciom konkurs „wyjadania miodku” z talerzyków – wszystkie dzieci głośno kibicowały swoim kolegom. Podczas trwającego spotkania przedszkolaki i zaproszeni goście dekorowali wielki tort dla Misia. Efekt był imponujący. W biblioteczce Misia dorośli czytali opowieść pt ” Zuchy misie”. Na zakończenie imprezy Miś zaprosił dzieci do pamiątkowego zdjęcia.

Tegoroczne obchody Święta Pluszowego Misia  w naszym przedszkolu na długo zapadną w pamięci wszystkich przedszkolaków i utrwalą wielką miłość do pluszowych misiów w ich małych serduszkach. Następne obchody Dnia Pluszowego Misia już za rok.

Pod koniec uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Mój kolorowy miś”. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody, dyplomy i małe co nieco.