Pasowanie przedszkolaków

Dnia 08.11.2012r w najmłodszej grupie „maluszków”  odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed tak liczną, choć bardzo im bliską widownią.

Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze zmagały się z zadaniami które przygotowała dla nich wychowawczyni pani Zosia Hylicka. Wszystko poszło zgodnie z planem a mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Po skończonej części artystycznej uroczystego pasowania dokonał pan dyrektor Andrzej Warwas. Ogromny ołówek, którym dokonał pasowania wywoływał u niektórych dzieci lęk. Podczas uroczystości została nadana nazwa grupy „Muchomorki”.  Na pamiątkę tego wydarzenia  każde dziecko otrzymało dyplom oraz czapeczkę muchomorka..

Po doniosłej części artystycznej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i wychowawczynie.