Wycieczka do Muzeum im. „Orła Białego” w Skarżysku

18 października 2012 r. przedszkolaki z grupy Przyjaciele Kubusia Puchatka i Słoneczek wraz z nauczycielkami odwiedziły Muzeum im. „Orła Białego” w Skarżysku.

Dzieci powitał pan przewodnik, który w  ciekawy sposób opowiedział o ekspozycjach, które znajdują się w muzeum.
Na stałej wystawie plenerowej dzieci mogły zobaczyć działa artyleryjskie, armaty przeciwpancerne i przeciwlotnicze, czołgi, wozy pancerne, samoloty wojskowe, a nawet  kuter torpedowy.

Dzieci miały okazję wejść do samolotu obejrzeć wnętrze i siąść za jego sterami. Bardzo bogata wystawa eksponatów wojskowych wywarła na dzieciach ogromne wrażenie. Marzenia wielu chłopców zostały spełnione. Dzieci mogły na własne oczy zobaczyć i dotknąć zgromadzony sprzęt wojskowy.

Radość ich była nie do opisania!