„Przyjaciele Kubusia Puchatka” w leśniczówce

Dzieci z grupy II ” Przyjaciele Kubusia Puchatka” wraz z nauczycielkami udały się 16.10. 2012 r. na wycieczkę do leśniczówki w Nadleśnictwie Skarżysko. Celem tej wycieczki było: poznanie środowiska leśnego podczas bezpośredniej obserwacji, przybliżenie pracy leśnika, kształtowanie postaw ekologicznych wobec otaczającego środowiska.

W leśniczówce powitał dzieci pan Jan Harabin i zaprosił do swojego królestwa – lasu. Pan leśniczy oprowadzał dzieci po ścieżce dydaktycznej, na której zdobywały nową wiedzę obserwując przyrodę w naturalnych warunkach.Dowiedziały się jak rozpoznać drzewa iglaste, liściaste, poznały grzyby jadalne i trujące. Miały okazje obserwować skaczące po drzewach wiewiórki.

Dzieci z przyjemnością obserwowały piękno środowiska przyrodniczego zbierały dary jesieni w postaci żołędzi, kasztanów, szyszek i kolorowych liści.

Wizyta dzieci w lesie była chwilą relaksu, jak też bardzo pouczającą lekcją przyrody.

Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.