Przedszkolaki z wizytą u Prezydenta

W środę 24.10.2012 grupa Przyjaciele Kubusia Puchatka wraz z nauczycielkami Agatą Nowek i Alicją Mazur odwiedziła Urząd Miasta w Skarżysku – Kamiennej.
Uczestników wycieczki powitała jedna z pracownic Urzędu Miasta pani Danuta Nowek, która oprowadziła wszystkich po obiekcie, przybliżając dzieciom pracę urzędników i funkcjonowanie urzędu.
Nie zabrakło również wizyty w gabinecie prezydenta miasta Pana Romana Wojcieszka, który opowiedział dzieciom jakimi sprawami codziennie się zajmuje, jakie rozwiązuje problemy żeby nam wszystkim żyło się lepiej, żeby miasto się rozwijało.

Dzieci miały okazję obejrzeć puchary zdobyte przez samorządowców, dyplomy i fotografie, które przybliżyły krótka historię i byłych prezydentów miasta.
Przedszkolaki powiedziały wiersz „Nasze miasto” i wręczyły w prezencie nowe logo Skarżyska. Pod koniec wizyty, każdy przedszkolak mógł także zasiąść w prezydenckim fotelu co zostało uwiecznione na zdjęciach.

Dzieci w swojej wędrówce po urzędzie odwiedziły również gabinet Zastępcy Prezydenta Miasta Stanisława Grzesiaka, który opowiedział o swojej pracy. Następnie rysował dzieciom zwierzątka, postacie z bajek co sprawiło im wiele radości. Potem dzieciaki przeszły do Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie pani Kierownik USC opowiedziała im o rejestracji narodzin oraz o zawieraniu ślubów. Odwiedziły także Wydział Geodezji gdzie odszukały na wielkiej mapie Skarżyska swoje miejsce zamieszkania. Gościły w Wydziale Spraw Obywatelskich gdzie zapoznały się w jaki sposób można wyrobić dowód osobisty.

Podczas wizyty, dzieci miały też okazję spotkać się i porozmawiać z Panem Naczelnikiem Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Krzysztofem Myszka. Na zakończenie każde dziecko otrzymało niespodziankę. Dzieci zostały przyjęte przez władze instytucji niezwykle ciepło i życzliwie, a gościnność pracowników Urzędu sprawiła ogromną radość dzieciom i nauczycielom.