Piknik rodzinny

dscn4598W czwartek 12.09.2012 r. w grupie II ” Przyjaciele Kubusia Puchatka” nauczycielki Alicja Mazur i Agata Nowek po raz drugi zorganizowały piknik rodzinny. Rodzice wraz ze swoimi pociechami wzięli udział w różnych zabawach sportowo – zręcznościowych, konkursach twórczych.
Najwięcej radości i zabawy przyniosło skakanie w workach, podawanie butelki górą, wyścigi kangurów. Kolejną atrakcją było owijanie papierem toaletowy nóg rodzica i wyjście z nim na spacer.
Dzieci wraz z rodzicami miały między innymi za zadanie wykonać slalom z piłeczką ping- pongową na talerzyku, biec na trzech nogach, rzucać piłeczką do ” kosza” utworzonego z rąk rodziców. Najbardziej humorystyczną konkurencją było wykonanie z odpadów postaci kobiety i mężczyzny przez mamy i tatusiów.
Ciekawe konkursy wyzwalały wśród dzieci wielkie i niezapomniane emocje, a salwy śmiechu towarzyszyły zmaganiom konkursowym rodziców. W tym dniu nie było przegranych wszyscy byli zwycięzcami. Piknik rodzinny okazał się dla dzieci źródłem wielkiej radości i wspaniałej zabawy. Istotne było to, że dzieci mogły czynnie z udziałem rodziców uczestniczyć w zabawach i konkursach. Były też oczywiście pyszne grillowane kiełbaski i ciepła herbata. Pogoda i humory dopisały. Wszyscy bawili się wspaniale.