Dzieciaki pracują w ogrodzie

19.10.2012 r Przyjaciele Kubusia Puchatka wraz z Panią Agatą Nowek, Alą Mazur i Alą Jandułą wyruszyły na spacer do ogrodu działkowego ROD „Kolejarz”. W trakcie wycieczki dzieci rozpoznawały warzywa, drzewa owocowe, krzewy oraz kwiaty. Nawiązywały rozmowę z gospodarzami działek dowiadując się ciekawych wiadomości na temat jesiennych prac porządkowych w ogrodach.

Dzieci wykopywały warzywa i zanosiły do przygotowanego kopca, który potem obsypywały ziemię i liśćmi. Jeden z działkowców pokazał dzieciom jak prawidłowo przekopuje się ziemię, a niektórzy  próbowali nawet podjąć się tego zadania. Po ciężkiej pracy dzieci zostały poczęstowane jabłkami zerwanymi prosto z drzewa.

Dzieciaki do przedszkola wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone, pełne wrażeń i nowych wiadomości.