Dożynki przedszkolne 2012

dscn4612

Dnia 09.10.2012r. w Przedszkolu Publicznym nr 16 w Skarżysku – Kamiennej, już po raz 8 odbyły się „Dożynki Przedszkolne”. Jest tradycją naszego przedszkola, że w sposób uroczysty wszystkie dzieci obchodzą „ Święto chleba”. Chociaż to odległa tematyka od środowiska wiejskiego i zwyczajów z tym związanych to dzieci w naszym przedszkolu doskonale są zapoznane ze zwyczajami i tradycjami. W uroczej scenerii przedszkola, przedszkolaki zaprezentowały bogaty program artystyczny przeplatany przyśpiewkami i tańcami ludowymi, przedstawiły historię powstania chleba.

W szczególny sposób zaakcentowały, podziękowanie skierowane do wszystkich ludzi pracujących ciężko na roli. Gospodarzami tegorocznych Dożynek byli dyrektor Andrzej Warwas i wicedyrektor Grażyna Rokita.

Starostowie dożynek – przedszkolaki przekazali na ręce gospodarzy dożynkowy wieniec i bochen chleba. Gospodarze przyrzekli dzielić go sprawiedliwie i wszystkim życzyli aby chleb zawsze był na stołach naszych domów. Gospodyni dożynek ludowym zwyczajem podzieliła owy bochen chleba między wszystkich uczestników dożynek tzn. gości, dzieci, rodziców i pracowników przedszkola.

Podczas dożynek został także rozstrzygnięty konkurs na „Wieniec dożynkowy” do którego wszystkie dzieci przygotowały się z wielkim mozołem uwijały barwne bukiety z kwiatów i kłosów zbóż. Dożynki uatrakcyjniły przygotowane stragany z różnymi smakołykami ( wędliny, domowe ciasto, różnorodne pieczywo). Na tegorocznych dożynkach swoim występem zaszczycił naszespół ludowy Grzybowianki z Grzybowej Góry.Tegoroczne obchody „Święta chleba” odbywały się w świetnej atmosferze, a dzięki ogromnemu zaangażowaniu przedszkolaków będą z pewnością zapamiętane na długo w całym powiecie.

Wszystkim przybyłym bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok!!!!

Społeczność przedszkolna pragnie złożyć serdeczne podziękowania sponsorom oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania VIII Dożynek Przedszkolnych 2012.

Sponsorzy Dożynek Piekarnia Dom Chleba , Zakład wędliniarski Jan Lech oraz Rodzice

Dyrekcja przedszkola dziękuje wszystkim pracownikom. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Pani Alicja Mazur.