Cykliczne zajęcia „Przedszkolaki w bibliotece”

W dniu 25 października 2012 r. dzieci z grupy Przyjaciele Kubusia Puchatka uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych u pani Uli. Spotkania odbywają się cyklicznie dwa razy w miesiącu do dwóch lat.
Duże zainteresowanie wzbudziły książki albumowe w czytelni oraz o zwierzętach, nie tylko tych bajkowych, ale także takich, które mają i hodują w domach. Z zaciekawieniem słuchały opowiadania „W kasztankowym mieście” i wierszy o jesiennych darach przyrody. Pani Ula pokazała dzieci kasztankowego ludzika i konika. Aby jesień pozostała w bibliotece na dłużej dzieci otrzymały kasztany i żołędzie aby wraz z rodzicami wykonały kasztankowe postacie i przyniosły na następne spotkanie.

Nasze przedszkole zachęca swoich wychowanków do sięgania po książkę. Dzięki współpracy z biblioteką szkolną i paniom tam pracującym, możemy pochwalić się tym, że zaszczepiamy chęć do czytania, utwierdzamy w przekonaniu, że książka to źródło wiedzy i przyjemności.

Spotkamy się za dwa tygodnie.