Oferta Przedszkola

Oferta przedszkola
„Dobro dziecka jego bezpieczeństwo, zdrowie psychiczne i fizyczne, wszechstronny rozwój – to przedmiot szczególnej troski naszej placówki i podstawa jego istnienia”

• Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6:00 do godz. 16.30.
  • Godziny bezpłatne w ramach, których realizowana jest „Podstawa programowa wychowania przedszkolnego” obowiązują między 8:00 – 13:00.
  • Oferujemy trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek (między posiłkami dzieci otrzymują owoce) zgodne z normami żywieniowymi.
  • Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, stale podnoszącą swoje kwalifikacje, którą wspiera miły personel obsługowy.
  • Mamy bogato wyposażone sale dydaktyczne.
  • Organizujemy uroczystości i konkursy przedszkolne i między przedszkolne.
  • W pracy z dziećmi wykorzystujemy nowoczesne metody pracy.
  • Doskonale przygotowujemy dziecko do podjęcia nauki w szkole.
  • Bierzemy udział w ogólnopolskich konkursach i akcjach, m.in. „Góra grosza”, „Cała Polska czyta dzieciom”, „ Dzień Ziemi”, „Misiek Zdzisiek zbiera nakrętki”.
  • Bierzemy udział w wielu konkursach organizowanych przez miasto m.in. „Pieśni Patriotycznej” , ” Dzień bez samochodu”.
  • Życie przedszkola urozmaicamy wewnętrznymi uroczystościami. Najbardziej popularne to Dożynki, Dzień Pluszowego Misia, Pasowanie na Przedszkolaczka, Andrzejki , Mikołaj, Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Bal Karnawałowy, Wielkanoc, Ogólnopolski Dzień Niezapominajki, Dzień Matki i Ojca, Dzień Dziecka.
  • Współpracujemy z bardzo wieloma instytucjami i placówkami na terenie miasta.
    Nasi wychowankowie systematycznie poznają bliższe i dalsze środowisko poprzez częste organizowanie wycieczek – po ziemi świętokrzyskiej, do Nadleśnictwa, Urzędu Miasta Biblioteki Miejskiej i inne.
  • Organizujemy zajęcia otwarty dla rodziców, oraz spotkania indywidualne dla rodziców.
  • Zachęcamy do udziału w zebraniach grupowych.
  • Umożliwiamy konsultacje ze specjalistami na placówce (logopedą).
  • Rodzice naszych wychowanków mają możliwość współdecydowania w sprawach przedszkola poprzez udział w pracach Rady Rodziców.
  • Umożliwiamy uzyskanie informacji o swoim dziecku, podczas codziennych kontaktów z nauczycielką.
  • Organizujemy zajęcia dodatkowe (bezpłatne):
    – zajęcia z terapii pedagogicznej.
    – zajęcia promujące zdrowie emocjonalne „Przyjaciele Zippiego”.
    – zajęcia teatralne.
    – zajęcia artystyczne.