Zajęcia praktyczne z rodzicami w gr II „Warzywa i owoce są zdrowe”

100_3624W ramach realizacji programu „Przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej” 15. 03. 2014 r. w grupie II „Muchomorków” zostały zorganizowane zajęcia praktyczne z rodzicami „Warzywa i owoce są zdrowe”.

Zajęcia poprzedziły rozmowy z dziećmi na temat różnych warzyw i owoców: dlaczego należy je spożywać i jak często, dlaczego są tak ważne dla naszego zdrowia.

Dzieci wymieniały jak najwięcej przykładów warzyw i owoców, a następnie te, które najbardziej
lubią. Zwróciliśmy szczególną uwagę na zalecenie spożywania warzyw i owoców w 5 porcjach dziennie.

Po części wstępnej , dokładnym umyciu rączek i zaopatrzeniu się w nożyki i deski do krojenia a także fartuszki z niecierpliwością przystąpiły do przyrządzania pysznej sałatki owocowej.
Sałatka smakowała wyśmienicie!!!