Wycieczka do Bałtowa

dscn444525.09.2012 grupa przedszkolaków wraz z nauczycielami pojechała na długo wyczekiwaną wycieczkę do Parku Jurajskiego w Bałtowie. Pobyt w jurajskim parku rozpoczął się od wyprawy do Oceanarium prehistorycznego miejsca, które sprawiło, że dzieci przeniosły się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. W Parku Jurajskim oglądały naturalnych rozmiarów makiety prehistorycznych zwierząt, począwszy od najmniejszych, a skończywszy na imponującym wielkością diplodoku.

Pan przewodnik w ciekawy sposób przekazywał dzieciom informacje o nazwach, trybie życia i cechach wybranych okazów. Dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszyły się warsztaty w parku rozrywki, gdzie dzieci pięknie malowały odlewki gipsowe dinozaurów co było dla nich fantastyczną zabawą.

Ostatnim etapem wycieczki bałtowskiej było zwiedzanie zwierzyńca, dolnego i górnego. W dolnej części dzieci oglądały wiele gatunków ptaków zarówno pochodzących z naszego kraju, jak również tych egzotycznych oraz ssaki takie jak: osły, kozy, szopy, małpy, skunksy. Górną część zwierzyńca zwiedzaliśmy jadąc pomarańczowym amerykańskim autobusem po sektorach zamieszkałych przez wielbłądy, lamy, strusie, owce, jelenie, dziki itp. Do domu dzieciaki wracały bardzo zmęczone, ale zadowolone z wrażeń jakie przyniosła im wycieczka w świat dinozaurów.