Planetarium

W naszym Przedszkolu gościliśmy Mobilne Planetarium Halo Wiedza.  Niezwykłą atrakcją było przenieść się w inny wymiar – w KOSMOS. W sali grupy V stanęła ogromna kopuła namiotu, do wnętrza którego wchodziły dzieci – każda grupa osobno. Przedszkolaki kładły się na podłodze namiotu i na wewnętrznej stronie jego kopuły oglądały ciekawy i zabawny  film.  Bohaterowie filmu:  Niedźwiedź Polarny z bieguna północnego i Pingwin z bieguna południowego, wyruszyli w kosmiczną podróż, w czasie której przeżywali różne przygody. Zaprezentowali przedszkolakom gwiazdozbiory oraz planety Układu Słonecznego, objaśnili jak powstaje zorza polarna i dlaczego na biegunach Ziemi jest kraina lodu . Drugą częścią prezentacji Mobilnego Planetarium  była rozmowa edukatora z dziećmi. Pan, który prowadził zajęcia, w bardzo przystępny i dostosowany do możliwości odbiorczych dzieci sposób, tłumaczył przedszkolakom trudne zagadnienia związane z Kosmosem i Układem Słonecznym. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach i jeszcze długo po ich zakończeniu wracały do tematu w rozmowach i zabawach.

Dzieci uzyskały wiele cennych informacji na temat Wszechświata, którego częścią jesteśmy. To było cenne naukowe spotkanie. Dziękujemy za ciekawą prezentację!