Spotkanie z kolejarzem

27.11.2018r. dzieci  przedszkolne z grup IV i VI miały przyjemność gościć kolejarza.

Na początku spotkania złożyliśmy panu kolejarzowi najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kolejarza.

Dzieci miały okazję zobaczyć różne elementy wyposażenia  ludzi i miejsc związanych z kolejnictwem: czapki kolejarzy z dawnych lat, lampy, aparaty telekomunikacyjne, trąbki, sygnalizatory i inne przedmioty. Dzieci  uzyskały naprawdę cenne wiadomości na temat rozwoju kolejnictwa w naszym regionie. Zgromadzone rekwizyty bardzo im w tym pomogły.

Na koniec spotkania  dzieci otrzymały upominki – między innymi książeczki w języku polskim i angielskim, które posłużą utrwaleniu zdobytych wiadomości i jednocześnie poszerzą umiejętności dzieci w zakresie języka angielskiego.